Implanty

Jeżeli utraciłeś jeden lub kilka zębów jest sposób aby takie braki uzupełnić – rozwiązaniem są implanty!

zeby-żakowskiImplanty to gwarancja odzyskania pełnej funkcjonalności i estetyki uzębienia. Wszczepy likwidują potrzebę szlifowania ograniczające lukę zdrowe zęby. Można dzięki nim odbudować zarówno pojedyncze braki jak i rozległe ubytki w uzębieniu.

 

 

implanty-zakowski

Zęby osadzone na implantach trzymają się mocno i wydają się być po prostu Twoimi naturalnymi zębami – dają Ci poczucie odzyskania utraconych zębów. Praktycznie nie ma możliwości odróżnienia zębów zbudowanych na wszczepach od zębów naturalnych.

 

 

 

a

BICON – krótkie implanty

implanty_zakowskiIstnieją trzy powody, dla których stosujemy implanty BICON:
– dzięki krótkim implantom możemy uniknąć wielu skomplikowanych i kosztownych procedur odbudowy kości wyrostka zębodołowego czy podnoszenia dna zatoki szczękowej. Dzieje się tak, ponieważ implanty te mieszczą się w miejscach gdzie wprowadzenie zwykłych, długich implantów mogłoby spowodować uszkodzenia ważnych struktur anatomicznych np.: nerwów, zatok itp. Dzięki swej budowie (krótkie – od 5mm, szerokie, ze specjalnym kształtem platform poziomych) implanty BICON uzyskują tą samą powierzchnię kontaktu z kością (a więc siłę integracji – zakotwiczenia) co o wiele dłuższe implanty konwencjonalne .

zakowski-schemat– korona na implancie BICON jest z nim połączona bez użycia jakiejkolwiek śruby! Nie istnieje więc możliwość odkręcenia, złamania czy poluzowania się śruby łączącej – jej tam po prostu nie ma! Idealnie szczelne połączenie stożkowe gwarantuje brak mikroprzemieszczeń oraz szczelność nie do pokonania nawet dla bakterii. To skutkuje brakiem stanów zapalnych, podrażnienia dziąseł czy zaniku kości (tak powszechnego przy stosowaniu innych systemów).

 

 

 

a

 

implanty

– IAC – opatentowany system korony zintegrowanej z łącznikiem umożliwia rezygnację z jakichkolwiek cementów czy klejów mocujących koronę. Ma to ogromne znaczenie dla trwałości efektu estetycznego i funkcjonalnego uzupełnień protetycznych. Nie istnieje zjawisko wypłukiwania cementu, powstawania mikroszczeliny. Ponadto każdą koronę zamocowaną na implancie BICON można bez trudu wyjąć naprawić, wypolerować, zmienić jej kolor czy kształt bez uszkadzania czegokolwiek. Po kilkunastu minutach lub kilku godzinach pacjent otrzymuje poprawioną/naprawioną koronę bez jakichkolwiek komplikacji.

a

zeby_zakowskiSyStem BICON to estetyka, funkcjonalność i prostota w jednym!
System BICON istnieje na rynku od 30 lat. Zgromadzone doświadczenia i badania kliniczne prowadzone przez tak długi okres czasu czynią go jednym z najlepiej udokumentowanych naukowo systemów!